مزایای فایبرگلاس چیست؟

شنبه 11 بهمن 1399
20:22
اروسخانی

کاربرد قطعات فایبرگلاس

به طور معمول از قطعات کامپوزیتی در اماکنی استفاده می شود که نیازمند نوعی پوشش هستند و صاحبان کار بخواهند در این محل، پوششی همراه با نور، تدارک ببینند. در چنین مواقعی معمولا، از کامپوزیت های پلیمری و یا قطعات فایبرگلاس استفاده می شود. در حقیقت می توان گفت فایبرگلاس نوعی پوشش است که از مواد نفتی و پشم شیشه به دست می آید.

  • استفاده از فایبرگلاس به عنوان عایق

کاربرد عمده فایبرگلاس در عایق بندی است. بنابراین کارخانه ها در سراسر جهان، مخازن آب و اسید خود را با استفاده از این قطعات کامپوزیتی، عایق بندی می کنند و از این طریق، جلوی پوسیدگی مخازن آن را می گیرند. هم چنین با استفاده و به کارگیری از این قطعات، می توانند از بروز مشکلاتی مانند از بین رفتن مخازن و ضررهای ناشی از آن پیشگیری به عمل آورند.

  • استفاده از فایبرگلاس برای تولید انواع قطعات

یکی از ویژگی های اساسی فایبرگلاس این است که این نوع از قطعات کامپوزیتی، بسیار سبک وزن هستند. اما در عین سبکی وزن، استحکام قابل توجهی نیز دارند. همین عامل باعث می شود تا انواع قطعات را با استفاده از فایبرگلاس بتوان تولید نمود. از جمله این قطعات می توان سپر انواع خودروها، انواع مختلف ایرانیت، اتاقک های مختلف، سیلوها، مخازن نگهداری از مایعات و اسیدها، چربی گیرها و…. را نام برد. از طرف دیگر از قطعات فایبرگلاس در تولید و ساخت مخازن نیز استفاده می شود.

مزایای کامپوزیت ها و یا فایبرگلاس

قطعات کامپوزیتی و یا فایبرگلاس ها دارای مزایای زیادی هستند. از جمله این مزایا می توان به وزن سبک آن ها اشاره کرد. این قطعات، با وجود سبکی وزن، استحکام بسیار بالایی دارند و دوام و ماندگاری آن ها نیز قابل توجه است. فایبرگلاس در برابر اشعه UV استحکام و پایداری نسبی دارد و مقاومت شیمیایی آن نیز بالا است. به طور معمول این قطعات، در صنایع مختلف کاربرد وسیع دارند. فایبرگلاس در انواع اشکال، طراحی و تولید می شود و درجات کیفی متعددی نیز دارد.


برچسب ها: فایبرگلاس ,
[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فایبرگلاس است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات